نمایش: (644)

تنظیم فشار آب شیرآلات در فصل تابستان

امروزه خصوصا در فصل تابستان مشکل فشار آب برای اکثر هموطنان امری اجتناب ناپذیر است. مشکل کمبود فشار آب را به راحتی میتوانید در منزل خود حل کنید.

برای برسی این موضوع نخستین کاری که باید انجام دهید این است که کارتریج خود را چک کرده و ببینید با چرخاندن دسته شیر، آب به سرعت گرم و سرد میشود یا خیر. اگر آب فقط گرم یا فقط سرد بود، ممکن است یه سوراخ کارتریج شما گرفته باشد. در غیر این صورت راهکار بعدی را دنبال کنید.

راهکار دوم برسی شیرآلات پیسوار است. شیرآلات پیسوار شیرآلاتی هستند که مستقیما به لوله آب متصل میشوند و جریان آب را کنترل میکنند. ممکن است به مرور زمان شیر پیسوار به علت رسوب آب گرفته شود که می توانید شیر پیسوار را درآورید و بشویید تا رسوبات جدا شود. اگر فشار آب زیاد بود می توانید آن ها را به حالت نیمه باز قرار دهید و اگر فشار کم بود باید آن ها را تعویض نمایید.

 

 

تنظیم کردن فشار شیر آب

فشار آب در خانه امر مهمی است که هر روزه با آن سر و کار داریم. در مراحل پس از  تولید، شیرالات مونتاژ می شوند و نیاز به آزمایش فشار دارند. تولید کننده معتبر همیشه این نوع آزمایشها را انجام می دهد، در حالی که سایر تولید کنندگان ارزان تمام این مراحل را از بین می برند و فقط در تهیه شیرالات ارزان قیمت به مصرف کنندگان هستند.

برای مثال در خانه هایی که از مخازن آب استفاده می شود، ارتفاع مخزن میزان جریان آب از خروجی را تعیین می کند. در نتیجه فشار آب نیز به فاصله شیرالات تا مخزن آب بستگی دارد . در دیگهای ترکیبی فشار نیز، بویلر بلافاصله آب را از طریق مخزن سربار گرم می کند و از طریق شیرالات  تامین می کند. در برخی فضاهای داخلی دیگر هم، آب سرد در دیگهای بخار و یا واحدهای گرمایش بوسیله میله های آب گرم، کم کم گرم می شود و سپس به شیر آب داغ انتقال میابد.

راه حل هایی برای حل مشکل تنظیم فشار آب:

۱- تشخیص مشکل فشار آب

ممکن است فشار بیش از حد کم باشد، در این صورت هوادهنده شیر شما مسدود شده باشد. یک هوا دهنده (آبفشان) ابزاری است که در انتهای سوپاپ شیر قرار می گیرد و جریان آب را با مخلوط کردن در هوا با آب، محدود می کند.

۲- تنظیم کردن شیر پیسوال

همه سینک های روشویی در زیر خود دارای دو شیر برای کنترل میزان آب ورودی هستند. دقت کنید که این شیرها باز باشند تا فشار شما به مشکل بر نخورد. با این حال از این شیرها برای تنظیم فشار استفاده نکنید.این شیرها به این دلیل طراحی شده اند تا جریان ورودی را در صورت خرابی لوله کنترل کنند. بنابراین یا باید در حالت باز و یا در حالت بسته باشند.

۳-باز کردن هوا دهنده

اگر فشار بیش از حد کم باشد، هوادهنده ممکن است مسدود باشد. جدا کردن  آن ساده است، اما همیشه آسان نیست.

سعی کنید آن را با یک جفت انبردست باز کنید. هوا دهنده را تحت انجماد و یا پیچ و تاب قرار دهید. بهتر است که ابتدا یک پارچه را در اطراف انبردست قرار دهید تا هنگام کار، روی فلز خراش ایجاد نکند. پس از باز کردن آن، خواهید دید که هوا دهنده از تعداد بسیار زیادی سوراخ کوچک تشکیل شده است که آب از بین آن ها عبور می کند و این سوراخها با گذر زمان با پوسته های معدنی و رسوب مسدود می شوند.

۴- هوادهنده را در سرکه قرار دهید


اجازه دهید که برای چند ساعت، هوا دهنده در محلول سرکه باشد. این امر باعث می شود هر گونه خوردگی و یا رسوب، که ممکن است موجب ایجاد مشکل در اتصال هوادهنده به لوله شود حذف گردد. اگر شما نمی توانید هوا دهنده را با انبردست باز کنید، سعی کنید آن را در تماس با سرکه بگذارید. به اینصورت که سرکه را در یک کیسه بریزید و  به کمک کش های لاستیکی، کیسه را به شیر متصل کنید تا هوا دهنده را در برگیرد.

 

۵- هوا دهنده را به شیر دوباره متصل کنید

پس از خیساندن در سرکه، هوادهنده را بردارید و دوباره آن را به جای خود ببندید.

۶- چک کردن میزان آب خروجی
فشار آب خود را آزمایش کنید. باید آب روان روان باشد. بر روی تمامی هوادهنده ها علامت خروجی بر اساس لیتر یا گالن نوشته شده است اگر فشار آب کمتری را می خواهید به عدد درج شده به هنگام خرید بر روی بدنه هوا دهنده در فروشگاه توجه کنید. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*