تاریخ انتشار: 97-02-04 12:02:26 سه شنبه
نمایش: (424)

مواردی که در انتخاب خرید توالت فرنگی باید رعایت کنیم (بخش دوم)

در منازل امروزی وجود توالت ضروری می باشد و از ملزومات توالت ها میتوان به توالت فرنگی اشاره کرد که عنصری جدا نشدنی از سرویس های بهداشتی منازل امروزی است که استفاده از آن برای افراد مسن و یا افرادی که در اثر حادثه دچار آسیب دیدگی های شدید در ناحیه لگن و پاها هستند بسیار توصیه می شود؛ بنابراین باید در انتخاب نوع مناسب آن دقت زیادی داشت؛ به همین منظور در این مطلب می خواهیم شما را با راهنمای خرید توالت فرنگی مناسب و قیمت های به روز آن در بازار آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

یکی از مهمترین عواملی که در خرید توالت فرنگی باید به آن توجه داشته باشید، فاصله ی مناسب بین دیوار تا مجرای خروجی توالت یعنی دیواری که توالت نزدیک آن نصب می شود است، چرا که این فاصله عامل اصلی عملکرد صحیح آن است. مناسب ترین فاصله برای این منظور ۳۰ سانتی متر است. مدل‌های مختلف توالت‌های فرنگی در بازار وجود دارند که فاصله دیوار تا وسط پایه آنها ۲۵ الی ۳۵ سانتی‌متر است، پس بهتر است ابتدا فاصله چاه و لوله از دیوار را اندازه بگیرید و سپس مدل توالت را انتخاب نمایید.

فواید استفاده از توالت فرنگی:

روند دفع مدفوع سریع تر، کامل تر و راحت تر است

  • مانع فشار آمدن بر روی زانو و کمر افرادی که در این نقاط بدن حس درد دارند می شود.
  • نقش مثبتی در نگهداری از اعصاب کنترل مثانه و رحم دارد
  • مانع از شل شدن عضلات مقعد می شود
  • فشار روی عضلات روده بزرگ کمتر است که این موضوع تا حد زیادی مانع ابتلا به فتق، دیورتیکولیت و پرولاپس ارگان های لگن می شود
  • در زنان باردار مانع وارد آمدن فشار بر رحم می شود

نکته مهم: در هر حال می توان با قرار دادن چیزی همانند سکو زیر پاهای خود، حالت چمباتمه را روی صندلی توالت فرنگی شبیه سازی کنید که باعث تخلیه ی کامل مدفوع از بدن می شود، در این حالت به پاها و کمر فشار نیامده و از مزایای چمباتمه زدن هم استفاده شده است.

 

بررسی میزان توانایی سیفون:


توجه داشته باشید که سیفون به عنوان مهمترین قسمت توالت فرنگی محسوب می شود، پس در مرحله ی بعدی باید میزان توانایی سیفون را اندازه گیری کنید. برخی توالت‌ها آب را با فشار زیاد و به صورت مکشی به فاضلاب می‌برند و خیلی زود کاسه توالت تخلیه می‌شود و یا برخی توالت‌ها آب را به صورت چرخشی و آرام‌تر بیرون می‌دهند که گزینه مطلوب تری برای توالت های خانگی محسوب می شوند.

 

 

 

 

 

 

 

بررسی پایه توالت فرنگی:

منظور از پایه‌ی توالت، از کف دستشویی تا نشینمنگاه می باشد. اندازه استاندارد پایه توالت‌فرنگی ۱۵ اینچ (۴۰ سانتی‌متر) است اما باید توجه داشته باشید که پایه‌های بلند برای افراد قد بلند یا افراد مسن مناسب‌تر است و زانو و کمر افراد را اذیت نمی‌کند، اما این مدل از توالت فرنگی برای کودکان و افراد کوتاه قد چندان مناسب نیست و قیمت بالاتری نیز دارند. بهتر است حتما در هنگام خرید توالت فرنگی روی آن بنشینید تا بتوانید هماهنگی آن با اندام تان را بررسی کنید.

بررسی لگن توالت فرنگی:

توالت‌هایی که کاسه آنها گرد است نسبت به توالت‌هایی که کاسه آنها بیضی شکل است جای کمتری را اشغال می‌کنند اما کاسه‌های بیضی جای نشستن بیشتری داشته و راحت‌تر نیز هستند. همچنین توالت‌های بیضی کمتر کثیف شده و حذف بوی آنها نیز بیشتر است؛ بنابراین توالت هایی با لگن بیضی شکل مناسب تر است.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*